Pakiet Parkingowy

Informacje


Pakiet Parkingowy to pakiet, dzięki któremu możesz skorzystać z preferencyjnych stawek oraz darmowej godziny parkowania w Strefie Płatnego Parkowania w Zakopanem oraz zyskać uprawnienia do parkowania na pomarańczowych kopertach.

Pakiet Parkingowy (abonament postojowy typu "Zakopiańczyk"), zgodnie z Uchwałą Nr XLVIII/655/2023 Rady Miasta Zakopane z dnia 15 czerwca 2023 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania pojazdów samochodowych, wysokości opat za parkowanie pojazdów na drogach publicznych w granicach Miasta Zakopane oraz określenia sposobu pobierania opłaty, wystawiany jest wyłącznie osobom fizycznym posiadającym równocześnie aktywną (ważną) Zakopiańską Kartę Mieszkańca.

Uprawnienia do parkowania na pomarańczowych kopertach
Wszyscy użytkownicy Zakopiańskiej Karty Mieszkańca, którzy posiadają aktywny pakiet parkingowy (abonament Zakopiańczyk) uprawnieni są do darmowego postoju na pomarańczowych kopertach, zlokalizowanych w mieście przy budynkach użyteczności publicznej, gdzie czas postoju nie może przekroczyć 60 minut. Pamiętaj, że parkując na pomarańczowych kopertach, należy skorzystać z parkomatu, wprowadzając numer rejestracyjny pojazdu przypisany do Karty i zatwierdzając swoje uprawnienia. Bilet parkingowy należy zostawić za szybą samochodu w widocznym miejscu.

Zniżki na parkingi
Darmową godzinę parkowania możesz również wykorzystać na wszystkich parkingach miejskich na obszarze podstref „A”, „B” i „C”, gdzie czas postoju nie jest ograniczony.
Bilet parkingowy możesz od razu pobrać na przewidywany czas postoju, a opłata zostanie naliczona według preferencyjnych stawek.
Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego i zatwierdzeniu uprawnień, przedłuż czas parkowania znakiem „+”.
Parkomat przyjmuje płatności zarówno kartą, jak i monetami o nominałach: 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, 10 gr. Parkomat nie wydaje reszty.
Stawki opłat dla osób posiadających aktywny pakiet parkingowy (abonament "Zakopiańczyk") dostępne są pod adresem: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/transport/parkingi 

Uwaga!
Darmowa godzina parkowania przysługuje Ci tylko raz dziennie, bez względu na to, czy wykorzystasz ją na pomarańczowej kopercie, czy na innym miejscu parkingowym, wyłącznie dla pojazdu, którego numer rejestracyjny został przypisany do Karty.
Pamiętaj, że parkowanie jest płatne tylko w dni robocze (pn-pt) od 8:00 do 21:00.
W soboty, niedziele i święta oraz inne dni ustawowo wolne od pracy nie należy pobierać biletu parkingowego.