Image

Jak parkować z Zakopiańską Kartą Mieszkańca?

Sprawdź, jak parkować z Zakopiańską Kartą Mieszkańca na pomarańczowych kopertach i w strefie płatnego parkowania!

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego i zapoznania się z procedurą parkowania: https://www.youtube.com/watch?v=pB_V2PjmleI

Uprawnienia do parkowania na pomarańczowych kopertach

Wszyscy użytkownicy Zakopiańskiej Karty Mieszkańca, którzy posiadają aktywny pakiet parkingowy (abonament Zakopiańczyk) uprawnieni są do darmowego postoju na pomarańczowych kopertach, zlokalizowanych w mieście przy budynkach użyteczności publicznej, gdzie czas postoju nie może przekroczyć 60 minut.
Pamiętaj, że parkując na pomarańczowych kopertach, należy skorzystać z  parkomatu, wprowadzając numer rejestracyjny pojazdu przypisany do Karty i zatwierdzając swoje uprawnienia. Bilet parkingowy należy zostawić za szybą samochodu w widocznym miejscu.

Zniżki na parkingi
Darmową godzinę parkowania możesz również wykorzystać na wszystkich parkingach miejskich na obszarze podstref „A”, „B” i „C”, gdzie czas postoju  nie jest ograniczony.
Bilet parkingowy możesz od razu pobrać na przewidywany czas postoju, a opłata zostanie naliczona według preferencyjnych stawek.
Po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego i zatwierdzeniu uprawnień, przedłuż czas parkowania znakiem „+”.
Parkomat przyjmuje płatności zarówno kartą, jak i monetami o nominałach: 5 zł, 2 zł, 1 zł, 50 gr, 20 gr, 10 gr. Parkomat nie wydaje reszty.
Stawki opłat dla osób posiadających aktywny pakiet parkingowy (abonament "Zakopiańczyk") dostępne są pod adresem: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/transport/parkingi

Uwaga!
Darmowa godzina parkowania przysługuje Ci tylko raz dziennie, bez względu na to, czy wykorzystasz ją na pomarańczowej kopercie, czy na innym miejscu parkingowym, wyłącznie dla pojazdu, którego numer rejestracyjny został przypisany do Karty.
Pamiętaj, że parkowanie jest płatne tylko w dni robocze (pn-pt) od 8:00 do 21:00.
W soboty, niedziele i święta oraz inne dni ustawowo wolne od pracy nie należy pobierać biletu parkingowego.

Ciesz się przywilejami jako mieszkaniec Zakopanego i korzystaj z preferencyjnych stawek oraz darmowej godziny parkowania.